השתלת שיניים ביום אחד בהעמסה מיידית, באמצעות מערכת ממוחשבת

השתלת שיניים הוא הליך שמביא איתו הבטחה גדולה ואמיתית לשיפור האסתטיקה של הפה והפנים, הבטחון והדימוי העצמי וכמובן לשיפור בתפקודי הלעיסה וטחינת המזון. יחד עם זאת, לאורך שנים נדרשו מטופלים לעבור תהליך ארוך ומייגע, הכרוך לעיתים בחוסר נוחות קיצוני, לפני שיכלו ליהנות מהתוצאה הסופית. תהליכי השתלה אלה נמתחו לעיתים לפרקי זמן של 6-18 חודשים והיו כרוכים בסדרה ארוכה של טיפולים, ביקורים במרפאה, זריקות הרדמה, פרוצדורות כירורגיות וכן הלאה.

השתלת שיניים בהעמסה מיידית היא גישה מתקדמת, המאפשרת לקצר את תהליך ההשתלה לטיפול אחד בודד, שבסופו יוצא המטופל עם התוצאה המיוחלת.

יש לציין כי לא כל מקרה מתאים לביצוע העמסה מיידית וההחלטה הינה בידי הרופא המטפל.

לד"ר לדרמן נסיון רב בשיקום בהעמסה מיידית ויוכל לייעץ לכם האם המקרה שלכם מתאים לביצוע בשיטה זו.

השתלת שיניים ביום אחד

מהי השתלת שיניים בהעמסה מיידית?

השתלת שיניים בהעמסה מיידית הוא מונח גג, הכולל בתוכו מספר טכניקות השתלה כדוגמת All On 4 ושתלים זיגומטיים. טכניקות אלה מיועדות לקצר את תהליך הטיפול ולהשיג את התוצאות המבוקשות בטיפול אחד בודד. גישה זו מתאפשרת בעיקר בזכות מערכות מחשב חדישות, באמצעותן ניתן לבצע הדמיה מלאה ומדויקת של מבנה הלסת, ולייצר תכנית טיפול בזמן אמת, לרבות האורך, הקוטר, המיקום המדויק, הזווית והעומק של כל שתל.

השימוש במונח העמסה מיידית או השתלה מיידית, נובע מכך שכל הפעולות הנדרשות מבוצעות במסגרת טיפול אחד, כך שבתום הטיפול מתקבלת התוצאה הסופית, או במילים אחרות, מתבצעת העמסה מיידית של השתלים החדשים על הלסת.

כיצד מבוצעת השתלת שיניים בגישת ההעמסה המיידית?

בשלב הראשון תעברו סריקה דיגיטלית, המבוצעת באמצעות הדמיית סי.טי וצילומי רנטגן של הלסת. נתוני הסריקה יוזנו כולם לתוכנת מחשב, ומהם ייוצר תעתיק מושלם של הלסת והשיניים בזמן אמת. לאחר בניית המודל, יתכנן הרופא באמצעות המערכת הממוחשבת, סד ייחודי שיונח על גבי הלסת שלכם, ובו חורים שינחו אותו במיקום, בקוטר, בזווית ובעומק המדויק בהם יש להחדיר את השתל.

מכאן, מבצע הרופא את ההליך הטכני בהנחיה מלאה של הסד, ובתוך שעות ספורות יסתיים הטיפול כשעל השתלים מותקנות שיניים זמניות, אותן תוכלו להחליף בכתרים קבועים כעבור כ-6 חודשים של ריפוי.

אילו חסרונות של הגישה הקלאסית, פותרת גישת ההעמסה המיידית?

כדי להבין את חשיבותה של גישת ההעמסה המיידית בצורה ממוחשבת, יש לבחון תחילה את גישת ההשתלה הקונבנציונלית. בגישה זו, היה עליכם לעבור את כל השלבים הבאים לאורך תקופה שיכולה להימתח על פני שנה ויותר:

 • עקירת שיניים (לרוב בסדרה של טיפולים נפרדים – טיפול לכל שן או שתיים)
 • המתנה לאורך תהליך החלמה של מספר שבועות
 • השתלת עצם או הרמת סינוס על פי המקרה
 • המתנה של 3-6 חודשים, בהתאם לאזור ההשתלה וסוג החומר המושתל, עד לקליטה מלאה של העצם
 • החדרת שתלים דנטליים
 • המתנה של 3-6 חודשים נוספים עד לקליטת השתלים בעצם
 • הכנת כתרים והרכבתם על גבי השתלים

פרט לכך שמדובר בתהליך ארוך, מרובה טיפולים וביקורים במרפאה, לגישה הקלאסית ישנו חסרון נוסף משמעותי – לכל אורכו של הטיפול נותר המטופל למעשה ללא שיניים חלופיות באזור המטופל. במקרים בהם נערך הטיפול בשיניים הטוחנות או בשיניים קדמיות, למחסור בשיניים ישנה השפעה דרמטית, הן בהיבט התפקודי, הן בהיבט האסתטי ולעיתים גם במובן של פגיעה בבטחון ובדימוי העצמי של המטופל לאורך תקופת הטיפול. במקרים אלה, נעשה בדרך כלל שימוש בשיניים תותבות, שמספקות פתרון פונקציונלי בלבד, לא לגמרי אסתטי, לא נוח ולעיתים אף כזה שעלול לגרום לזיהומים ופצעי לחץ. שיטת ההעמסה המיידית פותרת את כל החסרונות האלה.

מהם היתרונות הישירים של גישת ההעמסה המיידית ביום אחד?

שיטת ההעמסה המיידית באמצעות מערכת ממוחשבת, מספקת למעשה פתרון מלא לכל החסרונות של השיטה הקלאסית:

 • הטיפול כולו מבוצע במסגרת פרוצדורה כירורגית אחת ויחידה
 • הטיפול מתקצר מסדרה ארוכה של טיפולים לטיפול אחד בודד
 • הטיפול מייתר את השימוש החוזר באנטיביוטיקה לאחר כל טיפול
 • המטופל נהנה מהשיניים החדשות באופן מיידי, ולא עובר אף לא יום אחד עם מרווחי שיניים "חסרות"
 • הטיפול מבוצע בצורה מדויקת יותר ועמידה יותר, בעיקר בזכות התבססותו על המערכת הממוחשבת

כדאי לציין גם, שגישת ההעמסה המיידית מאפשרת לייצר חיסכון כספי בעלויות הטיפול, הן בגין קיצור תהליך הטיפול והן בגין יעילות הביצוע. אם עד כה נמנעתם מלבצע השתלת שיניים בגלל ריבוי הטיפולים לאורך זמן, הרי שכעת תוכלו להיעזר בגישת ההעמסה המיידית שתעניק לכם שיניים חדשות לכל אורך הלסת, בטיפול אחד שנמשך שעות ספורות בלבד.