ציפויי חרסינה

כולם רוצים חיוך מושלם, וכולם גם יודעים לזהותו כשהוא מופיע בפניהם – שתי שורות של שיניים ישרות, מסודרות בגובהן בצורה הרמונית, לבנות ופרופורציונליות זו לזו. עבור רבים עשה הטבע את העבודה, בעוד אחרים, בדרך כלל בגלל בעיות שיניים בגיל מוקדם, שחיקה בגיל מתקדם, פציעה או פגיעה בשיניים, צריכים להתמודד עם חיוך שלא תמיד נעים לחשוף כלפי חוץ, ולעיתים אף באופן שמוביל להתנהלות יומיומית עם פה שלא פותחים אם זה לא באמת הכרחי.

העניין הוא, שהפתרון הוא מאוד פשוט – כדי להשיג את החיוך המושלם, אינכם צריכים להחליף את כל השיניים שלכם, ואפילו לא את השיניים הסוררות שבהן. ציפויי חרסינה מאפשרים לכם לעצב את שורות השיניים בפה בכל צורה שתבחרו, להשיג מראה ישר, הרמוני ופרופורציונלי וכמובן ליהנות משיניים לבנות ובוהקות, שייחשפו שוב ושוב בכל פעם שתפתחו את פיכם.

איך תיצרו חיוך מושלם עם ציפויי חרסינה?

כדי להבין את תפקידם של ציפויי השיניים, תוכלו לחשוב עליהם כעל חיפוי שמוסיפים לרהיט או לקיר. ציפויי החרסינה מוצמדים למעשה לחלקה הקדמי של כל שן, כך שהחזות של השן נקבעת על ידי התצורה והצבע של הציפוי עצמו. במסגרת טיפול ציפויי חרסינה, תוכלו לצפות שורה של שיניים, ולהחליט באופן מלא מה יהיה הגובה של כל שן, הרוחב של כל שן, המרווח שיתקבע בין השיניים וכמובן הצבע המדויק של כל שן. טיפול זה מיועד בעיקר עבור השיניים "הנראות", קרי השיניים החשופות שניתן לראות אותן כאשר אתם פותחים את פיכם, ובמסגרתו תוכלו להחליט באופן חופשי מהן השיניים שאותן תרצו לצפות כדי ליצור את מראה החיוך המושלם, ההיגייני והאסתטי.

מהן הבעיות שניתן לפתור באמצעות ציפויי חרסינה?

טיפול ציפויי חרסינה הוא בראש ובראשונה טיפול אסתטי, שמטרתו היא לשפר את האסתטיקה של הפה. במסגרת הטיפול, תוכלו להתמודד עם מספר בעיות שמהן אתם עשויים לסבול כעת:

  • תוכלו להאריך שיניים שנשחקו, שיניים קצרות ביחס לקו השיניים הכללי, או את כל השיניים בכלל
  • תוכלו לבצע שחזור והשלמה של שיניים שבורות, סדוקות או פגומות
  • תוכלו לצמצם מרווחים בין השיניים עד כדי סגירה מלאה של מרווחים
  • תוכלו ליצור מראה של שיניים ישרות ומיושרות כתחליף לטיפול אורתודנטי
  • תוכלו להזיז את קו האמצע של שורת השיניים
  • תוכלו לקבוע את הגוון המדויק של השיניים שלכם, לרבות לבן בוהק לגמרי

לבסוף, תוכלו להסתייע בציפויי שיניים בכדי להגן על שורשים חשופים ורגישים, בין היתר גם בכדי להתמודד עם מחלות חניכיים שונות.

כיצד מבוצע טיפול באמצעות ציפויי חרסינה?

תחילתו של הטיפול באבחון מצב השיניים בפה שלכם, זיהוי השיניים הזקוקות לציפוי והגדרת האפקט הנדרש להשגה באמצעות הציפוי (יישור, עיבוי, סגירת מרווחים, הארכה, הלבנה וכן הלאה). לאחר ביצוע האבחון, ייקח הרופא את המידות המדויקות של כל שן, לרבות גובה השן וקו גובה השיניים, מרחק בין שיניים, זוויות הטיה של השיניים, גוון השיניים הטבעיות והגוון המבוקש בתום הטיפול, בנוסף לפרמטרים ספציפיים לפי המקרה, כדוגמת גובה שורשים חשופים. על פי המידות המדויקות שנלקחו, יזמין הרופא את רכיבי הציפוי שנקראים עלי חרסינה. המדובר בעלים דקיקים של חרסינה, אותם יצמיד הרופא באמצעות הדבקה דנטלית, לכל אחת מן השיניים, על מנת ליצור את החיפוי המבוקש והמלא של שיני הפה.

במקרים מסוימים, יהיה על הרופא להשחיז מעט מחומר השן הקדמי על מנת למנוע בליטה מוגזמת של עלי החרסינה, אם כי כיום תוכלו ליהנות גם מציפויי חרסינה דקיקים במיוחד שאינם דורשים כל השחזה. לבסוף, יבצע הרופא "גימור" של הציפויים על מנת להשיג את המראה הנדרש, לרבות השחזת קצות הציפויים לקבלת מראה מיושר, עיבוי מרווחים ליצירת מראה טבעי וכן הלאה.

נושאים שכדאי לברר עם רופא השיניים

בפנייה לרופא השיניים לצורך ביצוע ציפויי חרסינה, ישנם מספר נושאים שמומלץ להקדיש להם מחשבה, ולהתייעץ לגביהם עם הרופא המטפל. הנושא הראשון הוא הצורך בהשחזת פני השן הטבעית. עליכם לקחת בחשבון, שהשחזת שן הוא הליך בלתי הפיך, ואם ביום מן הימים תחליטו להסיר את הציפויים, יהיה עליכם לשקם את השן כולה. ישנם כיום ציפויים שאינם דורשים השחזה, ולכן מומלץ לברר את הנושא עם הרופא מתוך מודעות לו.

כמו כן, מומלץ להתייעץ עם הרופא לגבי סוגיות רפואיות כמו כיסוי שורשים חשופים ורגישים, כחלק מתהליך הציפוי כולו. לבסוף, יש לתת את הדעת לעניין האסתטי, ובהיבט זה חשוב לשמור על מראה טבעי עד כמה שניתן, קרי שורות שיניים שמתאימות בגובהן, תצורתן וצבען למראה הכללי של הפנים ולמבנה הלסת. על כל הנושאים הללו תוכלו לקבל תשובות מרופא השיניים המטפל.